Granit

Wyroby granitowe w naszej ofercie produkowane są w dużej części z polskiego szarego granitu. Specjalizujemy się w sprzedaży wyrobów granitowych przeznaczonych do ogrodu. Kamień służy do budowy oraz pełni funkcje dekoracyjne. Kamień ten jest stosunkowo tani, oraz piękny i trwały co pozwala na tworzenie z niego ciekawych i inspirujących aranżacji ogrodowych. 

Granit jest cenionym materiałem w architekturze ze względu na jego wytrzymałość, podatność na obróbkę oraz walory estetyczne. Trójkierunkowy układ ziaren ułatwia obróbkę granitu i pozwala na tworzenie z niego prostopadłościennych form. Wszechstronne zastosowania granitu w architekturze i budownictwie z pewnością przyczyniają się do jego popularności.

Kamień granitowy jest materiałem wykorzystywanym w budownictwie polskim od setek lat, znane są realizacje z XII wieku, w których używano różnych rodzajów granitu jako materiału budowlanego. Najpopularniejszy w Polsce granit strzegomski charakteryzuje się jasnoszarą barwą oraz widocznym ziarnem. Jego wiek datuje się na około 280-290mln lat. Granit wydobywany w Sudetach jest ekstremalnie odporny na ściskanie.

Jest 7 produktów.

Pokazano 1-7 z 7 pozycji

Aktywne filtry

Łupek Granitowy

Łupane kruszywo granitowe o nieregularnych kształtach i...

350,00 zł
favorite
0