Szara kostka granitowa rozmiar 7/9cm

Szara Kostka Granitowa

600,00 zł

(600,00 zł za tonę)

Brutto

Szara kostka granitowa produkowana z polskich złóż granitu strzegomskiego. Struktura tego kamienia granitowego charakteryzuje się widocznym ziarnem, szarym kolorem z licznymi czarnymi przebarwieniami.

Kostka granitowa jest łupana, ze względów technologicznych czasami zdarza się jedna strona cięta, którą podczas układania odwraca się w stronę podłoża.

Nawierzchnia wyłożona granitem ma wysoką odporność na ściskanie, jest bardzo odporna na ścieranie i ma właściwości antypoślizgowe.

Szara kostka granitowa jest materiałem bardzo odpornym na zużycie, bez wątpienia posłuży nawet przyszłym pokoleniom.

Pozostałe produkty brukowe w naszej ofercie

W naszym sklepie dostępne są standardowe rozmiary kostki granitowej: 4/6cm, 7/9cm, 9/11cm oraz 11/14cm

Szara kostka granitowa 4/6cm

Szara kostka granitowa w małym rozmiarze 4/6cm najczęściej przeznaczana jest do budowy alejek i chodników pod ruch pieszy. Szary granit jest bardzo twardym, wytrzymałym, kwasoodpornym i mrozoodpornym materiałem, który przetrwa setki lat użytkowania. Zabrudzona powierzchniowo kostka granitowa bez problemu umyje się przy użyciu myjki ciśnieniowej.

Zaletą tej małej kostki granitowej jest jej niepowtarzalny efekt wizualny. Przy odpowiednio utwardzonym gruncie kostka granitowa 4 na 6 sprawdziłaby się również na podjazd pod lekkie samochody. Jednak ze względu na praktyczny aspekt, pod tym względem zalecamy większą kostkę granitową 7/9cm.

Kostka granitowa 4/6 często wykorzystywana jest też jako kamień do wypełniania gabionów.

Szara kostka granitowa 7/9cm

Naturalna szara kostka granitowa w rozmiarze 7/9cm to materiał do zastosowań uniwersalnych. Dobrze sprawdzi się przy budowie podjazdów do domu lub garażu, ale również jako materiał do budowy chodników. Rozmiar ten dobrze przyjmuje obciążenia samochodów osobowych oraz chwilowe obciążenia samochodów ciężarowych. Sprawdzi się też przy budowie obrzeży z kostki.

Szara kostka granitowa 8/11cm

Kostka granitowa 8/11cm, ten duży rozmiar sprawdzi się na podjazdach w miejscach, które będą narażone na duże obciążenia ciężkimi samochodami. Dobra będzie również do budowy obrzeży w ogrodzie, ponieważ część takiej kostki powinna być osadzona w ziemi.

Szary granit w polskiej architekturze

W polskiej architekturze granit i kostka granitowa używane były od setek lat. Współcześnie możemy go oglądać między innymi w Kolumnie Zygmunta, peronach Dworca Centralnego w Warszawie, cokole Pałacu Kultury i Nauki oraz na placach miejskich wielu miast Polski.

Skała granitowa charakteryzuje się ciosem prostopadłym w trzech równoległych kierunkach, co znaczy, że w łatwy sposób poddaje się eksploatacji i łatwo uzyskać z niego równe prostopadłościenne kostki. Szara kostka granitowa dostępna w naszym sklepie, produkowana jest w Polsce z granitu wydobywanego z masywu strzegomskiego, który liczy około 280-290 milionów lat.

Pozostałe produkty granitowe w naszej ofercie

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi pozostałymi produktami, w naszej ofercie znajdziesz również takie materiały jak czarna kostka bazaltowa oraz czerwona kostka granitowa Vanga, idealnie pasują one jako dodatek do szarego granitu. Oprócz naturalnej kostki granitowej w naszej ofercie dostępne są również produkty z granitu takie jak palisady granitowe oraz inne kamienie ogrodowe.

Zapraszamy również do skorzystania z naszej oferty usługi transportu. Jeżeli masz jakieś pytania lub potrzebujesz więcej informacji, możesz skontaktować się z nami telefonicznie lub wysłać do nas wiadomość e-mail. W naszym sklepie obsługujemy lokalnie teren miasta Białystok oraz jego szerokie okolice.

Zobacz także