Prefabrykowane ogrodzenia systemowe z podmurówek betonowych

visibility2952 wyświetlenia comment0 komentarze person Autor: Kamień i Drewno

Ogrodzenie działki to rzecz, w którą prędzej czy później musi zainwestować każdy właściciel prywatnej posesji. Ogrodzenie zwiększa bezpieczeństwo i w oczywisty sposób wydziela teren prywatny z terenu publicznego. Ogrodzenia z elementów prefabrykowanych pozwalają na łatwy i szybki montaż. Są wyborem estetycznym i ekonomicznym pod względem finansowym.

prefabrykowane ogrodzenie z podmurówek

  • Zaletą prefabrykowanych podmurówek betonowych jest ich szybkość i łatwość montażu na miejscu budowy.
  • Prefabrykowane ogrodzenia systemowe są tanim i estetycznym sposobem grodzenia prywatnej posesji.
  • Podmurówki betonowe są alternatywą dla murków z betonu wylewanego na miejscu budowy.

Czym są prefabrykowane ogrodzenia systemowe?

Ogrodzenie frontowe zazwyczaj w dużo większym stopniu spełnia rolę reprezentacyjną posesji. Wykonuje się je na podstawie indywidualnego projektu, zazwyczaj z wysokiej jakości materiałów o wysokich walorach estetycznych. Ogrodzenie bocznych ścian oraz tyłu działki pełni natomiast funkcję w dużo większym stopniu techniczną. Dlatego wykonuje się je z siatki ogrodzeniowej lub prefabrykowanych metalowych paneli ogrodzeniowych. W ten sposób zmniejsza się w znacznym stopniu koszty grodzenia działki.

Jakie możliwości konfiguracji dają systemowe ogrodzenia betonowe?

Ogrodzenia prefabrykowane wbrew pozorom dają wiele możliwości indywidualnego doboru elementów, na które składa się całe ogrodzenie. Elementy metalowe takie jak słupki, siatki oraz panele ogrodzeniowe produkowane są w wielu różnych kolorach, oraz wysokościach. Podmurówki dostępne są tylko w kolorze szarym, ale dostępne są trzy różne modele. Możliwość konfiguracji każdego elementu daje całkiem sporą możliwość doboru indywidualnego i również ekonomicznego ogrodzenia posesji.

Modele podmurówek dostępne w Kamień i Drewno

W naszym sklepie kupią Państwo gładkie podmurówki betonowe o długości 250 cm oraz podmurówki betonowe ze wzorem długości 250 cm. Dostępne są dwa różne wzory z ramką - cegiełka i piaskowiec. Wszystkie dostępne w Kamień i Drewno podmurówki mają wysokość 25 cm. Do podmurówek należy dokupić betonowe łączniki ogrodzeniowe, które również sprzedajemy w naszym sklepie. Podmurówki można zamontować też na metalowe klamry mocowane do słupków.

Jakie są zalety betonowych podmurówek prefabrykowanych?

Fundament każdego ogrodzenia składa się wystającego ponad grunt murka, który ogranicza możliwości przedostania się za ogrodzenie pod siatką. Dużym minusem tego sposobu jest wysoka pracochłonność. Aby wylać równy murek, należy dokładnie przygotować szalunki, które wytyczą poziom i uformują równe płaszczyzny. Zaletą ogrodzeń prefabrykowanych jest ich szybkość montażu. Nie trzeba tutaj budować żadnych szalunków a jedynie osadzić słupki ogrodzeniowe w betonie. W efekcie działkę o powierzchni 1000 m² można ogrodzić nawet w trzy dni. Dla porównania wykonanie typowego wylewanego na miejscu betonowego murka z wewnętrznym zbrojeniem, na działce o tej samej powierzchni zajmuje około 7 dni.

Jak buduje się ogrodzenia z betonowych podmurówek?

Ogrodzenia z prefabrykowanych elementów buduje się bardzo podobnie jak klasyczne ogrodzenia wylewane na miejscu. Pracę należy zacząć od wytyczenia linii, najlepiej zrobić to przy pomocy naciągniętego sznurka. Następnie należy wyznaczyć miejsca, w których zostaną osadzone słupki. Odległości, na jakich należy rozmieścić słupki, zależą od tego, jaka szerokość panela ogrodzeniowego będzie montowana następnie lub jaka będzie szerokość podmurówki betonowej. W następnej kolejności należy wykopać dołki o średnicy około 30-40 cm, w których osadza się słupki w wylewanym na miejscu betonie. Miejsca te można wykopać ręcznie szpadlem lub przy pomocy specjalnej wiertnicy. Pomiędzy osadzonymi słupkami montuje się podmurówki betonowe, nakładając dodatkowo betonowe łączniki ogrodzeniowe do podmurówek. Ostatnim etapem jest montaż siatki lub paneli ogrodzeniowych. W ten szybki sposób powstaje trwałe i estetyczne ogrodzenie działki.

Zostaw komentarz

Pamiętaj, przed opublikowaniem komentarz będzie musiał zostać przez nas zatwierdzony
Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień