Drobna kora gnejsowa 16/32

Kora Gnejsowa

500,00 zł

(500,00 zł za tonę)

Brutto

Kora gnejsowa to świetny zamiennik kory drewnianej. Oba produkty są całkowicie naturalne, jednak ta drewniana ulega rozkładowi biologicznemu w relatywnie krótkim czasie. Gnejs również delikatnie zakwasza glebę, co może mieć pozytywny wpływ na iglaki.

Kamień ogrodowy jest produktem długowiecznym, w przypadku zastosowania kory kamiennej w ogrodzie z pewnością nie ulegnie ona uszkodzeniom. 

W przypadku chęci przebudowy swojego ogrodu lub zmiany aranżacji wystarczy zebrać korę i przenieść ją w inne miejsce, a ta wciąż będzie miała takie same walory estetyczne.

Struktura kory z gnejsu

Odczyn pH gnejsu wynosi 5.5, to odczyn lekko kwaśny, który nie zaszkodzi glebie i rosnącym roślinom wokół. Przy obfitych opadach deszczu możliwe jest ewentualne delikatne zakwaszenie gleby.

Sprzedawany przez nas naturalny kamień gnejsowy jest odmianą gnejsu ołówkowego, ta odmiana charakteryzuje się piękną teksturą, naprzemiennie występującymi prostymi kierunkowymi żyłami w kolorystyce beżu brązu i grafitu.

Kora kamienna urozmaici Państwa dom i ogród, umiejętnie wykorzystana poprawi jego estetykę. Kamień do ogrodu ma niepowtarzalne piękno. Zdarza się, że na jego strukturze odbite są paprocie lub inne rośliny a jak wiadomo, kamień powstał setki milionów lat temu.

Kora gnejsowa do aranżacji w ogrodzie

Ogród jest miejscem, w którym relaksujemy się po pracy, warto więc dbać o jego estetykę tak samo jak dbamy o własny dom. Kamień ogrodowy daje również pewien komfort użytkowania, nie wymaga on regularnej pielęgnacji. Dodatkowo ogród, w którym zostały wysypane kamienie, nabiera charakteru i przyciąga uwagę, tworzy on idealne tło dla architektury.

Wysypywanie kory na gruncie

Zalecamy, aby wysypując grys w ogrodzie użyć agrotkaniny, która zapobiega przerastaniu chwastów i mieszania się ziemi z kamieniem.

Kora do ogrodu w opasce, którą otoczony jest dom lub inny budynek zapewnia czystość elewacji. Kamień rozbija krople deszczowe, chroni więc ściany przed odpryskującą ziemią. Jest też ekologicznym materiałem, który przepuszcza wodę i pozwala jej swobodnie przeniknąć do gruntu.

Nasza pełna oferta kory kamiennej

Zapraszamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą kory kamiennej, w której mamy również rodzaje produkowane z innych skał w różnych kolorach. W Kamień i Drewno obsługujemy teren miasta Białystok oraz jego okolice.

Zobacz także

Agrotkanina Czarna

Czarna agrotkanina do zastosowań w ogrodnictwie. Jest to...

2,50 zł
favorite
0