Dolomitowy Grys Janowicki 8/16mm

Grys Janowicki

500,00 zł

(500,00 zł za tonę)

Brutto

Ten grys dekoracyjny charakteryzuje się szeroką paletą odcieni beżu w jasnej tonacji, przeważają tu kolor biały, beżowy, brązowy, szary. Struktura grysu wypełniona jest licznymi kryształkami, które pięknie mienią się pod słońcem. Grys Janowicki to kamień ogrodowy produkowany w Polsce ze skały dolomitowej, która w większości składa się z minerałów.

Skała dolomitowa po odpowiednim przetworzeniu wykorzystywana jest jako popularny nawóz dolomit, jest to po prostu drobno sproszkowana skała. Nawóz ten ma właściwości odkwaszające glebę.

Rozmiar

Wysypywanie grysu Janowickiego na ziemi

Zalecamy, aby wysypując grys w ogrodzie użyć agrotkaniny, która zapobiega przerastaniu chwastów i mieszania się ziemi z kamieniem.

Pozostałe produkty w naszym sklepie

Zapraszamy do obejrzenia produktu w naszym sklepie Kamień i Drewno oraz zapoznania się z naszymi pozostałymi produktami. W naszej ofercie znajdziesz dużo innych kamieni ogrodowych takich jak grys dekoracyjny oraz inne kamienie ogrodowe. W Kamień i Drewno sprzedajemy na terenie miasta Białystok oraz jego okolicach.

Dostępne rozmiary grysu Janowickiego

Grys dostępny jest w dwóch klasycznych rozmiarach
8/16mm 16/32mm

Jak pakowany jest grys Janowicki?

  • Grys pakujemy w worki typu big-bag, które przygotowujemy według zamówienia klienta.
  • W przypadku pakowania kamieni w worki 30kg lub wiaderka obowiązuje samoobsługa. Minimalna sprzedawana przez nas ilość to 50kg.
  • Za worki typu big-bag pobieramy kaucję zwrotną, która wynosi 10zł.

Usługi transportu

Oferujemy również dowóz towaru na miejsce. Usługi transportu wykonujemy samochodem z dźwigiem typu HDS lub wywrotką. Cena transportu wyceniana jest indywidualnie na podstawie odległości oraz wagi przewożonego ładunku.

Ile grysu potrzeba na wysypanie danej powierzchni w ogrodzie?

Jedna tona grysu Janowickiego wystarczy na wysypanie 13 metrów kwadratowych powierzchni.

Jest to powierzchnia, jaką uzyska się przy zastosowaniu standardowej grubości (3-5cm) kamienia ogrodowego. Ilość ta dokładnie zakryje podłoże ograniczając prześwitywanie agromaty przez kamień dekoracyjny. 

W celu przeliczania wagi grysu na objętość, jaką możemy uzyskać, najczęściej stosuje się przelicznik 1 metr sześcienny = 2600kg kamieni.

Przeliczniki wydajności grysów dekoracyjnych
1 tona 13m2
1m2 80kg
1m3 2600kg

Zobacz także