Zielony grys serpentynitowy 16/32mm

Zielony Grys Serpentynitowy

550,00 zł

(550,00 zł za tonę)

Brutto

Grys zielony serpentynitowy to grys dekoracyjny wydobywany w Polsce. Charakteryzuje się zielono szarą barwą, która nabiera intensywności pod wpływem wody. Kamień ogrodowy widoczny na zdjęciach jest suchy.

Grys zielony bardzo ładnie wkomponowuje się w otoczenie zieleni, idealnie sprawdza się w miejscach, gdzie występuje często wilgoć lub woda. Na przykład w oczkach wodnych, kaskadach lub miejscach na północnej stronie, w które często są zacienione.

Zielone grysy ogrodowe to kamienie bardzo trwałe i szczególnie odporne na zabrudzenia, mech oraz naloty pleśni.

Wysypywanie grysu serpentynitowego na ziemi

Zalecamy, aby wysypując grys w ogrodzie użyć agrotkaniny, która zapobiega przerastaniu chwastów i mieszania się ziemi z kamieniem.

Pozostałe grysy i kamienie w naszej ofercie

Zapraszamy do obejrzenia produktu w naszym sklepie Kamień i Drewno oraz zapoznania się z naszymi pozostałymi produktami. W naszej ofercie znajdziesz dużo innych produktów takich jak grys dekoracyjny oraz inne kamienie ogrodowe. W Kamień i Drewno sprzedajemy na terenie miasta Białystok oraz jego okolicach.

Dostępne rozmiary grysu zielonego

Grys dostępny jest w dwóch klasycznych rozmiarach
8/16mm 16/32mm

Jak pakowany jest grys zielony?

  • Grys pakujemy w worki typu big-bag, które przygotowujemy według zamówienia klienta.
  • W przypadku pakowania kamieni w worki 30kg lub wiaderka obowiązuje samoobsługa. Minimalna sprzedawana przez nas ilość to 50kg.
  • Za worki typu big-bag pobieramy kaucję zwrotną, która wynosi 10zł.

Usługi transportu

Oferujemy również dowóz towaru na miejsce. Usługi transportu wykonujemy samochodem z dźwigiem typu HDS lub wywrotką. Cena transportu wyceniana jest indywidualnie na podstawie odległości oraz wagi przewożonego ładunku.

Ile grysu potrzeba na wysypanie danej powierzchni w ogrodzie?

Jedna tona zielonego grysu serpentynitowego wystarczy na wysypanie 13 metrów kwadratowych powierzchni.

Jest to powierzchnia, jaką uzyska się przy zastosowaniu standardowej grubości (3-5cm) kamienia ogrodowego. Ilość ta dokładnie zakryje podłoże ograniczając prześwitywanie agromaty przez kamień dekoracyjny. 

W celu przeliczania wagi grysu na objętość, jaką możemy uzyskać, najczęściej stosuje się przelicznik 1 metr sześcienny = 2600kg kamieni.

Przeliczniki wydajności grysów dekoracyjnych
1 tona 13m2
1m2 80kg
1m3 2600kg

Zobacz także

Agrotkanina Czarna

Czarna agrotkanina do zastosowań w ogrodnictwie. Jest to...

2,50 zł
favorite
0