Szary grys granitowy 16/32mm

Szary Grys Granitowy

400,00 zł

(400,00 zł za tonę)

Brutto

Klasyczny szary kamień dekoracyjny produkowany z polskiego granitu. Grys granitowy składa się z widocznych gołym okiem ziaren, część z nich jest intensywnie czarna, dlatego często nazywany jest dalmatyńczykiem. Szary uniwersalny kolor tego grysu wkomponuje się w każdy dom i ogród. Kamień granitowy jest produktem uniwersalnym i ponadczasowym.

Kamień ten charakteryzuje się dużą wytrzymałością na ściskanie oraz mrozoodpornością. Ze względu na swoją długowieczność, trwałość i walory estetyczne granitowy kamień bardzo często wykorzystywany jest w architekturze. Grys ogrodowy to produkt w całości naturalny i ekologiczny, łatwo przepuszcza wodę i powietrze, zachowując odpowiednią wilgotność gleby.

Dekoracyjny grys granitowy do ogrodu

Wyprodukowany w Polsce grys granitowy pochodzi ze złóż granitu strzegomskiego, który liczy około 290 milionów lat. Granit nazywany jest dalmatyńczykiem przez swoją strukturę złożoną z grubego ziarna, w którym część z nich ma czarny kolor.

Jasny szary kolor kamieni kontrastuje z zielenią, dlatego grys granitowy znacznie lepiej ją podkreśla, kontrastuje i urozmaica. Ogród, w którym został użyty grys, jest ciekawszy i bardziej atrakcyjny, wyróżnia się spośród otoczenia. Dekoracyjne kamienie granitowe to bardzo dobry wybór na długie lata.

Klasyczny szary granit jest jednym z najbardziej popularnych rodzajów surowców skalnych w Polsce. Kolorystycznie pasuje praktycznie do każdego ogrodu i każdego rodzaju architektury.

Na co wysypać grys?

Zalecamy, aby wysypując grys w ogrodzie użyć agrotkaniny, która zapobiega przerastaniu chwastów i mieszania się ziemi z kamieniem. Pozwoli to na zachowanie estetycznego wyglądu przez długi czas.

Cena za tonę i dostępne rozmiary

Grys granitowy - cena za tonę wynosi 400zł. W Kamień i Drewno oferujemy również usługi transportu kamieni na miejsce wyznaczone przez klienta. Kruszywa dostarczamy w dużych workach typu big-bag o pojemności maksymalnej 1,5 tony.

Grys granitowy dostępny jest w dwóch rozmiarach, frakcja 8/16mm oraz 16/32mm. W zależności od dostępności towaru u naszych dostawców czasami mamy w ofercie również grys granitowy z większą ilością rudych przebarwień.

Kamień i Drewno - grysy i inne kamienie do ogrodu

Zapraszamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą, gdzie znajdą Państwo również inne kamienie ogrodowe oraz grysy dekoracyjne. W naszym sklepie Kamień i Drewno oferujemy naturalne produkty kamienne do dekoracji ogrodu i przestrzeni wokół domu. Jesteśmy firmą działającą lokalnie w Białymstoku i najbliższych okolicach.

Dostępne rozmiary grysu granitowego

Grys dostępny jest w dwóch klasycznych rozmiarach
8/16mm 16/32mm

Jak pakowany jest grys granitowy?

  • Grys pakujemy w worki typu big-bag, które przygotowujemy według zamówienia klienta.
  • W przypadku pakowania kamieni w worki 30kg lub wiaderka obowiązuje samoobsługa. Minimalna sprzedawana przez nas ilość to 50kg.
  • Za worki typu big-bag pobieramy kaucję zwrotną, która wynosi 15zł.

Usługi transportu

Oferujemy również dowóz towaru na miejsce. Usługi transportu wykonujemy samochodem z dźwigiem typu HDS lub wywrotką. Cena transportu wyceniana jest indywidualnie na podstawie odległości oraz wagi przewożonego ładunku.

Ile grysu potrzeba na wysypanie danej powierzchni w ogrodzie?

Jedna tona grysu granitowego wystarczy na wysypanie 13 metrów kwadratowych powierzchni.

Jest to powierzchnia, jaką uzyska się przy zastosowaniu standardowej grubości (3-5cm) kamienia ogrodowego. Ilość ta dokładnie zakryje podłoże ograniczając prześwitywanie agromaty przez kamień dekoracyjny. 

W celu przeliczania wagi grysu na objętość, jaką możemy uzyskać, najczęściej stosuje się przelicznik 1 metr sześcienny = 2600kg kamieni.

Przeliczniki wydajności grysów dekoracyjnych
1 tona 13m2
1m2 80kg
1m3 2600kg

Zobacz także

Agrotkanina Czarna

Czarna agrotkanina do zastosowań w ogrodnictwie. Jest to...

2,50 zł
favorite
0