Żwir płukany grubszy 16/32mm

Żwir Płukany

180,00 zł

(180,00 zł za tonę)

Brutto

Żwir płukany to naturalny wielokolorowy otoczak kopany w wielu częściach kraju. Podczas produkcji piasek ze żwiru wypłukiwany jest za pomocą wody w celu uzyskania czystego produktu.

Kamień ten produkowany jest w dwóch standardowych rozmiarach 8/16mm oraz 16/32 mm. Produkty tego typu wykorzystuje się jako materiały budowlane, ale może on pełnić również funkcje dekoracyjne.

Żwir płukany estetycznie wygląda wysypany w ogrodzie pod roślinami, może być też użyty jako dekoracja, która urozmaici dom i ogród. Bardzo dobrze sprawdzi się jako opaska wokół budynku, rozprasza krople deszczowe, zapobiegając odpryskiwaniu brudu z ziemi na elewację budynku.

Wygląd nowych kamieni płukanych

Kopalnie oraz ich okolice charakteryzują się dużą ilością zawieszonego w powietrzu pyłu. Dlatego żwir płukany tak jak wszystkie kruszywa nie jest idealnie czysty. Na jego powierzchni znajduje się niewielka ilość pyłu i kurzu z kopalni, który bez żadnego problemu zmywa się po pierwszym deszczu. W żadnym wypadku nie należy się tym przejmować, a mycie kamieni ręcznie jest zbędne.

Płukanie polega na usunięciu z materiału żwirowego nie kurzu a piasku, który występuje naturalnie w gruncie.

Żwir do drenażu

Kamień płukany w rozmiarze 16/32mm jest stosowany w drenażach, gruba frakcja kamienia pozwala na swobodne odfiltrowanie wody z gruntu, osuszając go.

Korzystając z tego rodzaju kruszywa, mają Państwo pewność, że drenaż będzie działał sprawnie. Należy jednak pamiętać, że budowanie drenażu wymaga posiadania podstawowej wiedzy technicznej na ten temat.

Wysypywanie żwiru płukanego na ziemi

Zalecamy, aby wysypując otoczaki w ogrodzie, użyć w tym miejscu agrotkaniny do zabezpieczenia podłoża, która zapobiega przerastaniu chwastów i mieszania się ziemi z kamieniem. Korzystając z agrotkaniny, zapewnia się również swobodny przepływ wody opadowej do gruntu.

Cena kamieni płukanych

Kamień płukany w naszej ofercie jest również produktem najbardziej atrakcyjnym cenowo. Cena dotyczy jednej tony kamieni płukanych.

Produkty w naszym sklepie

Zapraszamy do obejrzenia produktu w naszym sklepie Kamień i Drewno oraz zapoznania się z naszymi pozostałymi produktami. W naszej ofercie znajduje się dużo innych kamieni ogrodowych i otoczaków takich jak te i inne podobne materiały kamienne.

Jeśli mają Państwo pytania dotyczące naszej oferty lub potrzebują Państwo dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub przez wiadomości e-mail. W Kamień i Drewno sprzedajemy na terenie miasta Białystok oraz jego okolicach.

Zobacz także

Agrotkanina Czarna

Czarna agrotkanina do zastosowań w ogrodnictwie. Jest to...

2,50 zł
favorite
0

Grys Multikolor

Wielokolorowy grys, który produkowany jest z kruszonych...

260,00 zł
favorite
1